Specifikace výstavby rodinných domů

Naše domy splňují vysoký energetický standard. Jedná se o výstavbu v první etapě 8 energeticky úsporných domů třídy A podle uceleného urbanistického projektu. Domy jsou dispozičně koncipovány jako 4+KK, kde užitná plocha domu činí 185 m² + dvě velké terasy. Horní terasa s rozlohou 54 m², dolní terasa má pak rozlohu 24 m². Zahradní terasa, navazující na obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou, je dokonalým a elegantním propojením domu se zahradou. Rovinatá zahrada je vždy orientována severním nebo jižním směrem. Jednotlivé pozemky mají výměru od 448 m² do 605 m².
Vytápění, jako i ohřev teplé vody, je zajištěno pomocí tepelného čerpadla typu vzduch-voda značky BOSCH s vnitřní jednotkou a zásobníkem, v kombinaci s fotovoltaickými panely a orientací domu na jižní stranu. Díky těmto moderním technologiím dojde k výrazné úspoře spotřeby tepla a vody. Jednotlivé domy budou připojené na obecní vodovod, splaškovou kanalizaci, přípojky elektrické energie, včetně veřejného osvětlení. Dešťová voda je svedena do akumulačních nádrží o objemu 4 m³. Domy budou postaveny kompletně bez kuchyňské linky, osvětlení a vestavěného nábytku. V pořizovací ceně domu je i srovnání terénu včetně orniční vrstvy. Jedná se o klidnou lokalitu ve vzdálenosti 7 km od Olomouce. 

Nespornou výhodou situace domu je krásný výhled na Svatý Kopeček u Olomouce. Předpokládaná realizace zahájení stavební činnosti je 1. 6. 2024 s termínem dokončení všech prací v horizontu 36 měsíců od zahájení stavby, výstavba jednoho domu je garantována maximálně do 18 měsíců.

Podrobný popis stavby

Stavební systém SKELETSYSTEM

Samotná výstavba domu probíhá moderním způsobem z betonového skeletu prostřednictvím předního dodavatele SKELETSYSTEM, s obvodovým i vnitřním zdivem Ytong. Tato kombinace tvoří velmi kvalitní konstrukci, která oproti standardním zděným stavbám zajišťuje vysokou tuhost konstrukce, velmi vysokou životnost a rychlost výstavby.

Maximální využití prostoru

Bezkonkurenční výhodou domů s nosným skeletovým systémem je maximální využití prostoru stavby v poměru k zastavěné ploše. Veškeré použité obvodové zdivo nepřesahuje sílu 250 mm, tepelný komfort zajišťuje kvalitní izolace o síle 200 mm z pěnového polystyrenu s injektovanými uhlíkovými vlákny pro zajištění dostatečně difuzních vlastností doplněné silikonovou omítkou, vše dle normy ETICS. Díky tomu není nutné používat širokých zdících prvků ani žádných nosných stěn, jak tomu bývá u standardní stavby.

Tepelné vlastnosti

Budova při deklarovaných tepelných vlastnostech působí velmi subtilně a ušetřené místo můžete využít pro větší pokoje. V rámci tepelných vlastností domu, který je deklarován PENB (Průkaz energetické náročnosti budovy), jsou použita nadstandardní okna, dveře i ostatní výplně budovy dle vysokých nároků na jejich tepelné vlastnosti.

Akustická omítka

Samonosný skelet domu umožňuje sílu vnitřního zdiva do 150 mm. Nemusíte mít obavy z prostupu hluku mezi místnostmi, protože příčky jsou opatřeny akustickou omítkou, která tlumí hluk v pokojích, kde se spí.

Snadné úpravy v budoucnu

Samonosný skelet budovy umožňuje libovolné přestavění kterékoliv místnosti, příčku klidně můžete odstranit či postavit novou, aniž by byla jakkoli narušena statika nebo pevnostní vlastnosti domu.

Stropy z pohledového betonu

Pro dosažení originálního designu je pro pohledovou betonovou konstrukci domu využita velmi precizní technologie výroby stropů.

Povrchové úpravy stěn

V neposlední řadě je při konstrukci stavební části domu myšleno i na povrchové úpravy stěn, které jsou ve finální vrstvě opatřeny podle rozhodnutí klienta běžnou štukovou strukturou nebo úplně hladkou strukturou.

Systém vytápění

Celý dům je vytápěn podlahovým topením se širokými možnostmi ovládání. Topný systém zásobuje tepelné čerpadlo BOSCH, které se může stát součástí Vaší moderní SMART domácnosti BOSCH, kdy máte celý domov v jedné aplikaci ve Vašem smartphonu. Při výběru typu tepelného čerpadla jsme vybrali naddimenzovaný výkon pro danou stavbu, proto se Vám nestane, že Vám bude chybět výkon ani v nejnáročnějších situacích. Dostatečný výkon tepelného čerpadla Vám bez problémů zajistí i dostatek teplé vody pro celou domácnost.

Umístění jednotky tepelného čerpadla

Jednotka tepelného čerpadla je umístěna za atikou ploché střechy, nebude Vás tak rušit ani hlukem, ani vzhledem. Standardně se umisťuje na zeď domu, kde nevypadá příliš hezky, a navíc může studený vzduch z jednotky nepříznivě ovlivňovat vegetaci v jejím blízkém okolí.

Fotovoltaické panely

Na střeše domu je umístěna soustava fotovoltaických panelů, které doplňují portfolio obnovitelných zdrojů ve Vaší domácnosti. Ve výchozím stavu se panely starají o zásobu teplé vody akumulací energie v zásobníku s možností libovolně rozšiřovat systém fotovoltaických panelů o výkon i možnosti použití. Energii z panelů tak můžete použít i pro elektrickou soustavu Vaší domácnosti, můžete doplnit o akumulátory, které uskladní potřebnou energii, rovněž můžete rozšířit svou kapacitu o dodávky do rozvodné sítě.

Rozvoj technologií ve Vaší domácnosti

Váš budoucí rozvoj technologií ve Vaší domácnosti Vám usnadní stavební připravenost domu, kterou se snažíme zajistit v souladu s nejmodernějšími standardy a požadavky. Vaše kreativita tak nebude nijak omezena ani po dlouhých letech užívání domu jak po stavební stránce, tak po stránce využívání vlastností Vašeho domu.

Soukromí a prostor

Domy včetně parkovacího stání jsou z důvodu soukromí stavěny samostatně. Kvůli komfortu a prostoru jsou umístěny hlouběji do pozemku. Pozemek je oplocen zeleným pletivem a předzahrádka je oddělena gabionovým plotem. Za domem se rozprostírá zahrada s terasou, která elegantně navazuje na obývací prostor. V prvním patře se nachází druhá terasa s hezkým výhledem do okolí.

Úsporné a výkonné vytápění

Tepelné čerpadlo spolu s fotovoltaickými panely na střeše, zateplením 20 cm z pěnového polystyrenu s uhlíkovými vlákny, silikonovou fasádou a 7 komorovými okny s izolačními trojskly, minimalizují náklady na vytápění a ohřev teplé vody.

Celý dům je vytápěn podlahovým topením, teplo ucítíte příjemně od nohou. Topný systém zásobuje tepelné čerpadlo vzduch–voda od značky BOSCH. Celý svůj domov pak budete mít v jedné aplikaci ve Vašem smartphonu. Při výběru typu tepelného čerpadla byl vybrán naddimenzovaný výkon pro daný dům. Nestane se, že Vám bude chybět výkon ani v nejnáročnějších situacích a budete řešit dotápění topnými tělesy nebo jinými zdroji. Dostatečný výkon tepelného čerpadla Vám v pohodě zajistí i dostatek teplé vody pro celou Vaši domácnost. Jednotka tepelného čerpadla je chytře umístěná za atikou na střeše, aby bylo zachováno klidné bydlení a Vaše okrasné rostliny byly bezpečně vzdáleny od jejího mrazivého vzduchu.